W 5. kolejce grupy F piłkarskiej ligi mistrzów, SSC Napoli wygrało z Szachtarem Donieck 3:0. W drużynie gospodarzy od pierwszej minuty zagrał Piotr Zieliński i strzelił kluczowego gola. Po tym zwycięstwie drużyna Azzurri utrzymała nadzieję na awans do fazy pucharowej ligi mistrzów.

Napoli już w drugiej minucie mogło objąć prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam Callejon nie potrafił pokonać bramkarza. W 10. minucie Szachtar odpowiedział szybką akcją, ale również i w tej sytuacji piłka nie trafiła do bramki. Obok słupka z pięciu metrów uderzył Taison. Niemal po pół godzinie gry nadarzyła się dopiero trzecia sytuacja bramkowa w meczu. Hamsik zagrał do Insignie, a jego techniczny strzał został wybity na korner. Kilka minut później znakomita odpowiedź gości. W okolicach pola karnego piłkę otrzymał Marlos, zwiódł obrońcę i  celnie uderzył, jednak w tej sytuacji lepszy Reina. Pod koniec pierwszej połowy kolejna sytuacja dla ekipy z Doniecka, ale również w tej sytuacji górą bramkarz gospodarzy. Do przerwy 0:0.

W drugiej części gry okazję bramkową pięć minut po gwizdku stworzyli zawodnicy Paulo Fonseca, lecz i tym razem na posterunku Reina, który wyłapał strzał Taisona. Trzy minuty później odpowiedź gospodarzy, lecz po strzale Diawary piłkę na rzut rożny wybił Rakickij. Czego nie udało się Diawary’emu, sztukę zaprezentował kolega z drużyny Insigne, który z dystansu uderzył w okienko i dał prowadzenie Nazzurrim. W 69. minucie znakomitą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Piotr Zieliński. Piłkę „wyłuskał” bramkarzowi Dries Mertens, podał do Polaka, a ten do niemal pustej bramki przestrzelił. Dziesięć minut później z rzutu wolnego przestrzelił Mertens, a minutę później gol Piotra Zielińskiego. Koronkowa akcja Polaka z Mertensem, który wyłożył piłkę Zielińskiemu, a ten nie dał szansę bramkarzowi. W 83. minucie wynik ustalił Dries Mertens, a trzy minuty później boisku opuścił Piotr Zieliński.

Reprezentant Polski rozegrał 86. minut spotkania. Niewątpliwie cieszy nas wyjście Zielińskiego od pierwszej minuty w arcyważnym meczu dla Napoli, gdyż decydował o być albo nie być dla ekipy Maurizio Sarri. Chodź Błękitni zwyciężyli, dalej nie są pewni awansu, na pewno muszą wygrać i liczyć na korzystne wyniki w grupie. Piotrek Zieliński dużo biegał, ale w pierwszej części gry głównie bez piłki. Nieco aktywniejszy był w drugiej połowie, dzięki czemu na dwie wyśmienite okazje wykorzystał jedną, co potwierdziło jego regularność zdobywania goli w ostatnim czasie.