W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Juventus Turyn wygrał z Borussią Dortmund 2:1 (2:1). Na murawie zobaczyliśmy obu Polaków, ponieważ Jakub Błaszczykowski wszedł na ostatni kwadrans z ławki, a Łukasz Piszczek wybiegł w podstawowym składzie.

Prawy obrońca BVB i reprezentacji Polski grał od początku, lecz w 28. minucie został ostro potraktowany przez Paula Pogbę i długo nie podnosił się z boiska. Interwencja medyków wicemistrzów Niemiec niewiele dała i Piszczek musiał zostać zmieniony przez Matthiasa Gintera. Wstępnie wiadomo, że Polak doznał urazu kostki, lecz nieznana jest jeszcze dokładna diagnoza.

W momencie zejścia naszego rodaka z murawy, na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy. Jako pierwszy do siatki w 13. minucie trafił Carlos Teves, który wykorzystał błąd Romana Weidenfellera po uderzeniu Álvaro Moraty. Pięć minut później na 1:1 trafił jednak Marco Reus.

Chwilę przed przerwą, także osłabiony kontuzją Juventus ponownie wyszedł na prowadzenie. Już bez Andrei Pirlo, którego zmienił Roberto Pereyra, Włosi za sprawą gola Moraty osiągnęli korzystny wynik.