W spotkaniu grupy G piątej kolejki Ligi Mistrzów AJ Auxerre przegrało z AC Milanem 0:2. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Dariusz Dudka, natomiast Ireneusz Jeleń z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej.

Przez większą część spotkanie Auxerre skutecznie się broniło. Dopiero w 64. minucie Zlatan Ibrahimović pokonał bramkarza gospodarzy. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Milanu strzelił Ronaldinho. Asystę przy tym trafieniu zaliczył inny Brazylijczyk – Robinho.

Dariusz Dudka rozegrał słabe spotkanie. Polak na początku spotkania oddał dobry strzał z 30 metrów, jednak skutecznie interweniował Christian Abbiatti. W 64. minucie obrońca Auxerre niefortunnie zatrzymał podanie Robinho, w wyniku czego piłka trafiła do Ibrahimovicia, który trafił do siatki.

Występ polskiego piłkarza został nisko oceniony przez serwisy Goal.com i Football365.fr. Od obu otrzymał noty „5”. Dziennikarze pochwalili strzał z początku meczu, jednak wypomnieli błąd przy bramce szwedzkiego napastnika oraz nienadążanie za Ignazio Abate.

Auxerre nie ma już szans na wyjście z grupy, bowiem awans zagwarantowały sobie Real Madryt i AC Milan. Francuskiej drużynie pozostała tylko walka o trzecie miejsce, gwarantujące udział w Lidze Europy.

AJ Auxerre – AC Milan 0:2