Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał Udinese Calcio 1:0 w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Theo Walcott.

Anglik trafił do siatki już w 4. minucie. Walcott wykorzystał dokładne podanie Aarona Ramseya, który przeprowadził ładną akcję prawą stroną boiska.

W 12. minucie bliscy strzelenia bramki byli goście, ale Di Natale trafił w poprzeczkę. Czternaście minut później kolejną okazję miało Udinese, ale sytuacji sam na sam z Szczęsnym nie wykorzystał Almero.

W 66. minucie stuprocentową sytuację mieli „Kanonierzy” jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Walcott. Siedem minut później kolejny raz doskonale bronił Szczęsny. Strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć go Di Natale.

W ostatniej akcji spotkania świetną sytuację miał Walcott, jednak przegrał pojedynek z Handanovicem.

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział drugi bramkarz Arsenalu – Łukasz Fabiański.