W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Arsenal Londyn pokonał FC Barcelonę 2:1. W barwach zwycięzców udane spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny, dla którego był to debiut w europejskich rozgrywkach.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 26. minucie. Lionel Messi zagrał prostopadłe podanie do Davida Villi, który w sytuacji sam na sam nie dał szans polskiemu bramkarzowi. Chwilę później Barca mogła prowadzić 2:0, jednak Szczęsny obronił strzał z bliskiej odległości Pedro.

Gospodarze nie rezygnowali i dwanaście minut przed końcem spotkania zdołali wyrównać. Z lewego skrzydła piłkę w pole karne wrzucił Gael Clichy, a Robin van Persie z ostrego kąta pokonał Victora Valdesa.

Pięć minut później Kanonierzy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Akcję rozpoczął Cesc Fabregas, podał prostopadle na prawe skrzydło do Samira Nasriego. Ten minął zwodem obrońcę Barcelony i zagrał do wbiegającego w pole karne Andreia Arshavina, a Rosjanin precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Serwis Goal.com najlepszym piłkarzem meczu uznał Samira Nasriego, który otrzymał notę „8”. Taką samą ocenę otrzymał tylko Lionel Messi. Wojciech Szczęsny został oceniony na „7”, a najsłabszym graczem uznany został Johan Djourou – nota „5,5”.