Arsenal Londyn z Łukaszem Fabiańskim w bramce pokonał wczoraj Partizan Belgrad 3:1 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów z drugiego miejsca w grupie H.

Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Robin van Persie. Partizan nie odpuszczał i w 52. minucie padło wyrównanie. Na strzał zdecydował się Cleo, a piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców Arsenalu i kompletnie zmyliła bezradnego Łukasza Fabiańskiego.

Kanonierzy ponownie wyszli na prowadzenie w 73. minucie. W polu karnym piłkę przyjął Theo Walcott i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Cztery minuty później wynik meczu ustalił Samir Nasri.

W końcówce meczu czerwoną kartką został ukarany Bacary Sagna, a mocne uderzenie z rzutu wolnego Radosava Petrovicia obronił Fabiański.

Arsenal Londyn – Partizan Belgrad 3:1 (1:0)