Halifax Town pokonało u siebie Wrexham FC 3:2 (3:1) w meczu 2. kolejki angielskiej Conference National (V poziom rozgrywkowy). Jedną z bramek dla pokonanych strzelił Adrian Cieślewicz, dla którego to pierwszy gol w nowym sezonie.

Goście objęli prowadzenie w 22. minucie po samobójczym trafieniu Simona Ainge. Dwie minuty później na strzał zza pola karnego zdecydował się Cieślewicz, ale piłka nie zmierzała w światło bramki. W 34. minucie do wyrównania doprowadził Lois Meynard, trafiając głową z bliskiej odległości.

Pięć minut później sędzia podyktował rzut karny dla Halifax i ukarał czerwoną kartką Stephena Wrighta, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Adama Smitha. Z jedenastu metrów nie pomylił się Josh Wilson. Jeszcze przed przerwą padł trzeci gol dla gospodarzy, a jego autorem był Lee Gregory.

W drugiej części spotkania Wrexham starało się zdobyć kontaktowe trafienie, a ich działania przyniosły efekt dopiero w 80. minucie. Strzelcem gola był Cieślewicz, który wykorzystał dobre zgranie głową od Andy’ego Bishopa i skutecznie uderzył po długim rogu bramki. Gości nie było stać na więcej i spotkanie zakończyło się wygraną Halifax.

Po dwóch rozegranych kolejkach, Wrexham zajmuje 14. miejsce w tabeli z trzema punktami na koncie. Ich wczorajsi rywale zgromadzili tyle samo oczek, ale ze względu na gorszy bilans bramkowy, plasują się o dwie lokaty niżej.