Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, mimo dobrej gry nie będą mogli cieszyć się z dołączenia do grona Polaków, który wznieśli Puchar Ligi Mistrzów. Polskie Trio i reszta drużyny Borussii musieli uznać wyższość Bayernu Monachium.

Pierwsze 20 minut należało do piłkarzy z Dortmundu. Manuel Neuer musiał dwoić się i troić by poradzić sobie z napierającymi graczami Borussii. Swoje okazję miał Jakub Błaszczykowski, także Robert Lewandowski był bliski pokonania niemieckiego golkipera, ale ten bronił bez zarzutu.

Dopiero końcówka pierwszej połowy i druga odsłona stopniowo przechyliły przewagę na stronę Bayernu Monachium. Vis-a-vis Neuera, Roman Weidenfeller nie pozostawał jednak obojętny na to co wyprawiał jego rywal i także popisał się kilkoma fenomenalnymi interwencjami, broniąc. m.in. sytuację sam na sam z Robbenem.

Jednak bezradny był w 60. minucie, kiedy to Robben spod końcowej linii zdołał dośrodkować piłkę przed samą bramkę, a Mario Mandżukicowi wystarczyło tylko „dołożyć nogę”.

W 68. minucie spotkania szarżującego na bramkę Bayernu Marco Reusa w nieprzepisowy sposób powstrzymał Dante, a arbiter skazał na 11. metr. Powtórki pokazały, że sędzia się nie pomylił, a dodatkowo mógł pokusić się o pokazanie obrońcy „Bawarczyków” żółtego kartonika, który wyeliminowałby stopera z dalszej gry.

Do rzutu karnego podszedł Ilkay Gündogan i wykonał go bardzo pewnie, dając swojej drużynie wyrównującą bramkę. Gra cały czas nie traciła na atrakcyjności, a akcje przenosiły się z jednego pola karnego, pod drugie. Wielkie zawody rozgrywali bramkarze – zarówno Weidenfeller, jak i Neuer nie dawali się zaskoczyć.

Ten pierwszy jednak zmuszony był skapitulować po raz drugi. W nieco przypadkowej akcji sam na sam ponownie wyszedł Robben. Tym razem Holender zachował zimną krew, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce w 89. minucie spotkania. Gracze BVB próbowali jeszcze dokonać kolejnego cudu w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów, ale mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Monachium 2:1.