Robert Lewandowski zdobył swoją 21. w tym sezonie ligowym bramkę. Reprezentant Polski przewodzi w tabeli najlepszych strzelców Bundesligi, a ponadto śrurbuje klubowy rekord – strzelił gola w dziesiątym kolejnym meczu niemieckiej ekstraklasy.

Borussia Dortmund dzisiejsze zawody z Augsburgiem rozpoczęła bez żadnego Polaka z podstawowym składzie. Jedynie na ławce zasiedli przemędzeni nieco wojażami na dwóch frontach Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Nadal do pełnej sprawności nie powrócił Jakub Błaszczykowski, dlatego nie był brany w ustalaniu składu i usiadł na trybunach Signal-Iduna-Park.

Grająca w większości zmiennikami BVB nie miała jednak większych problemów ze znajdującą się obecnie na miejscu barażowym drużyną. W 22. minucie prowadzenie gospodarzom dał zastępujący polskiego snajpera Julian Schieber. Przyjezdni wykorzystali jednak fakt, że przeciwnik nie gra najmocniejszym składem i jeszcze przez przerwą objęli prowadzenie. W 43. minucie fantastycznym uderzeniem z rystansu wyrównał Daniel Baier, a milkadziesiąt sekund później po błędzie Mitchella Langeraka trafił Kevin Vogt.

W 52. minucie w przegrywającej drużynie pojawił się drugi napastnik. „Lewy” zmienił młodego Leonadro Bittencourt’a, co przyniosło skutek w kolejnej akcji, bowiem po dograniu Jonasa Hofmann’a wyrównał  Schieber. W 64. minucie po rzucie wolnym Mario Götzego główkował Lewandowski, a wykończył wszystko Neven Subotić. W doliczonym czasie futbolówkę z bliskiej odległości skierował między słupki strzelec 21 ligowych bramek dla byłych już mistrzów Niemiec.

Borussia Dortmund zajmuje drugie miejsce i straciła już szanse na triumf w Bundeslidze, bowiem Bayern Monachium wygrał 1:0 (0:0) z Eintrachtem Frankfurt i zapernił sobie tytuł. Ekipa trzech Polaków ma aż sześć punktów przewagi nad trzecim Bayerem Leverkusen.