Robert Lewandowski podtrzymuję swoją wysoką formę i znakomitą skuteczność. Polak strzelił dwie bramki w wygranym 3-0 meczu 7. kolejki Bundesligi przeciwko Mainz. Lewandowski zagrał całe spotkanie, pierwszy gol był zarazem jego setnym trafieniem na boiskach Bundesligi. Z 10 trafieniami w lidze prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 21. minucie Thomas Muller wykonując rzut karny strzelił nad bramką. Lewandowski otworzył wynik spotkania w 51. minucie meczu. Polak wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Comana i precyzyjnym strzałem głową strzelił swoją setną bramkę w Bundeslidze. W 63. minucie Lewandowski po podaniu Vidala wyszedł sam na sam z bramkarzem, po czym go minął i strzelił do pustej bramki. Wynik spotkania w 68. minucie ustalił Kingsley Coman.