W rozegranym w Hiszpanii meczu sparingowym Borussia Dortmund pokonała Standard Liege 3:0 (1:0). Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił Robert Lewandowski. Belgijski klub będzie rywalem Wisły Kraków w 1/16 finału Ligi Europy.

W barwach Borussii Dortmund wystąpiło dwóch Polaków. W pierwszej połowie na placu gry pojawił się Jakub Błaszczykowski, natomiast w drugiej na boisko wszedł Robert Lewandowski. W kadrze meczowej nie znalazł się natomiast Łukasz Piszczek.

Mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie w 27. minucie, kiedy do siatki na raty trafił Mohamed Zidan. Udział przy tym golu miał Jakub Błaszczykowski, który dośrodkowywał piłkę w pole karne.

W 51. minucie było już 2:0 dla BVB. Rzut karny podyktowany za faul na Damienie Le Tallecu wykorzystał Neven Subotić.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Robert Lewandowski. Polak przyjął piłkę wrzuconą przez Le Talleca, a później ładnym strzałem umieścił ją w siatce.

Borussia Dortmund – Standard Liege 3:0 (1:0)