Borussia Dortmund przegrała w Derbach Zagłębia Ruhry z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:2 (0:2). Honorową bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, któremu dograł Jakub Błaszczykowski.

Wszyscy trzej Polacy wybiegli w podstawowej jedenastce przyjezdnych na to prestiżowe spotkanie. Już w 12. minucie Schalke wyszło na prowadzenie po trafieniu Juliana Draxlera, któremu asystował Atsuto Uchida. Japończyk błysnął także w 35. minucie, kiedy to zaliczył swoją drugą w tym meczu asystę. Po dośrodkowaniu 24-latka głową do siatki trafił Klaas-Jan Huntelaar.

BVB stać było tylko na jedno trafienie. W 59. minucie świetną prostopadłą piłkę do Lewandowskiego zagrał kapitan reprezentacji Polski, a najlepszy strzelec niemieckiej ekipy będąc sam na sam z Timo Hildebrandem nie pomylił się.