Bayern Monachium przegrał z Manchesterem City w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2:3 (2:1). Jedną z bramek dla ekipy gości zdobył Robert Lewandowski, dla którego to drugie trafienie w tej edycji LM.

„Bawarczykom” sytuacja bardzo skomplikowała się w 20. minucie. Za ostry faul czerwoną kartkę ujrzał Mehdi Benatia i od tamtej pory Niemcy grają w osłabieniu. Co gorsza, przewinienie Marokańczyka było w obrębie pola karnego, dlatego sędzia podyktował „jedenastkę”. Bardzo pewnie wykorzystał ją Sergio Agüero, wyprowadzając Manchester City na prowadzenie.

Mistrzowie Niemiec nie dali jednak za wygraną i mimo gry w osłabieniu udało im się wyrównać w 40. minucie za sprawą trafienia obchodzącego w dniu dzisiejszym 33. urodziny Xabiego Alonso, który celnie uderzył z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą dośrodkowanie Jérôme’a Boatenga świetnie wykorzystał Robert Lewandowski, dzięki czemu przyjezdni z uśmiechem na ustach mogli zejść do szatni.

Posiadanie jednego zawodnika mniej od rywala dało się we znaki graczom Bayernu, którzy w końcówce dwa gole i ostatecznie ulegli Manchesterowi City. Do siatki jeszcze dwukrotnie trafił lider klasyfikacji strzelców angielskiej Premier League. Argentyńczyk kompletując hat-tricka w doliczonym czasie gry zapewnił gospodarzom komplet punktów i przywrócił nadzieje na wyjście z grupy.  W 84. minucie murawę opuścił Robert Lewandowski, którego zmienił Xherdan Shaqiri.