Robert Lewandowski zdobył swoją 17. bramkę w sezonie i zrównał się bramkami z liderem klasyfikacji strzelców Mario Mandzukiciem, a jego Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie VfL Wolfsburg 2:1 (0:1).

W 34. minucie na prowadzenie drużynę „Wilków” wyprowadził Ivica Olic, który dobił strzał Malandy. Chorwat mógł podwyższyć prowadzenie już 6. minut później, ale nie wykorzystał świetnego podania od Kevina de Bruyne i dwukrotnie trafił w poprzeczkę. W 51. minucie dość nietypowo bo plecami po dośrodkowaniu Marco Reusa z rzutu rożnego do wyrównania doprowadził Robert Lewandowski.

Ostatnia bramka która dała wygraną Borussii padła w dość kontrowersyjnych okolicznościach po wrzutce z lewej strony, Gruen złapał piłkę, ale po zderzeniu z Robinem Knoche i wpadnięciem na bark Reusa ją wypuścił, a Niemiec z zimną krwią umieścił futbolówkę w pustej już bramce.

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.