Napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski strzelił swoją 23. bramkę w tym sezonie a jego drużyna wygrała na własnym obiekcie z FSV Mainz 2:0 (1:0). Obok Lewandowskiego na boisku grali inni polscy piłkarze: Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Lewandowski i Piszczek rozegrali po 90. minut a Błaszczykowski zszedł z boiska w 62. minucie.

Borussia Dortmund nie mogła wymarzyć sobie innego początku. Już w pierwszej minucie Mario Goetze podał do Marco Reusa, a ten wykorzystał błąd obrońców i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 26. minucie w polu karnym padł Robert Lewandowski, który był faulowany przez bramkarza Mainz, lecz sędzia odgwizdał spalonego a nie karnego. Do przerwy BVB prowadził 1:0. W 57. minucie wyśmienitą okazję zmarnował Łukasz Piszczek, który był sam na sam z bramkarzem ale wypuścił sobie za daleko piłkę. Kolejną dobrą okazje mieli gospodarze. Mats Hummels uderzył na bramkę lecz z linii bramkowej wybił obrońca gości. W 87. minucie Łukasz Piszczek popędził prawo stroną, potem dośrodkował i spokojnie piłkę do siatki wpakował Robert Lewandowski.

Borrusia Dortmund aktualnie zajmuje 2. miejsce a FSV Mainz 9.