Arsenal Londyn podejmował na własnym terenie Borussię Dortmund w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem BVB 2:1, a zwycięską bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Pierwszą bramkę dla ekipy z Dortmundu zdobył Henrikh Mkhitaryan już w 16. minucie spotkania. Przed polem karnym „Kanonierów” piłkę wywalczył Marco Reus, przejął Lewandowski i zagrał do dobrze ustawionego Ormianina.

Wyrównujący gol padł cztery minuty przed przerwą, kiedy to błąd Romana Weidenfellera wykorzystał Oliver Giroud. Losy meczu ważyły się do ostatnich minut, ale kluczową była akcja z 82. minuty. Kevin Großkreutz przeprowadził akcję na skrzydle i dośrodkował w pole karne, a podanie ładnym uderzeniem zwieńczył wchodzący z głębi pola Robert Lewandowski.

W barwach Borussii do 66. minuty na placu gry przebywał Jakub Błaszczykowski. Lewandowski rozegrał cały mecz, prócz bramki i asysty w 64. minucie ujrzał żółtą kartkę. W bramce Arsenalu przez pełne 90. minut stał Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.