„Sport Bild” poinformował wczoraj, że Robert Lewandowski może latem zostać piłkarzem Bayernu Monachium. Szansę na to są jednak bardzo małe, ponieważ swojego napastnika nie zamierza sprzedawać Borussia Dortmund.

– Nie puścimy Lewandowskiego za żadne pieniądze. Nie ma mowy o transferze – powiedział dla portalu Sport.pl dyrektor Borussii Hans-Joachim Watzke.

Transfer z udziałem Polaka wykluczają także dziennikarze z Dortmundu. – Borussia na pewno nie puści Roberta do Monachium. Przecież trener Jürgen Klopp jest zachwycony Polakiem i prędzej pozwoli odejść Lucasowi Barriosowi niż Lewandowskiemu – przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Dirk Krampe z gazety „Ruhr Nachrichten”.

Przejście do Bayernu Lewandowskiemu odradza Andrzej Juskowiak, który był trenerem napastnika w Lechu Poznań.

– Borussia nie jest teraz gorsza od Bayernu, poza tym w Monachium Robert musiałby bić się o miejsce w składzie z Mario Gomezem, który jest przecież lepszym napastnikiem od Lucasa Barriosa. Pamiętajmy, że Robert długo walczył o uznanie i teraz musiałby znowu zaczynać od siedzenia na ławce – stwierdził były reprezentant Polski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.