fortuna

Lewandowski nie chce wracać do Ekstraklasy

Mariusz Lewandowski w wywiadzie dla ”Przeglądu Sportowego” przyznał, że nie marzy mu się gra w polskiej lidze. Zawodnikowi w Czerwcu kończy się kontrakt, lecz nie ma zamiaru zakończyć kariery.

Zobaczymy. Kiedy umowa wygaśnie, wtedy pomyślę co dalej. O zakończeniu kariery nie myślę, czuję się na siłach zagrać na przyzwoitym poziomie jeszcze nie jeden sezon. Jak będą mnie młodzi obiegali na treningach, wtedy pomyślę co dalej. Ale na razie nie obiegają.

– O powrocie do kraju myślę cały czas. Jestem Polakiem. Mam tutaj dom. A jeśli chodzi o grę w piłkę w Polsce, już wielokrotnie powtarzałem, że szansa na to wynosi około pół procenta. Co ja mówię, mniej niż pół procenta.

Polak wypowiedział się także na temat powrotu do Reprezentacji Polski :

Nadal gram w piłkę, więc nie zakończyłem kariery reprezentacyjnej. Aha. I nie uważam, abym był bez formy. Oczywiście, pewnie nikt nie śledzi rozgrywek na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy, ale ja nie mam się czego wstydzić. Awansowaliśmy, więc mam nadzieję, że będzie szansa pokazania się – czy to w Sewastopolu, czy w innym klubie. Więc w razie czego, służę kadrze pomocą. O ile oczywiście takowej reprezentacja będzie potrzebowała.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.