Robert Lewandowski trafił przed sezonem do Borussii Dortmund za 4,5 mln euro. To najwyższy transfer klubu z Westfalli od 7 lat. Mimo to Polak nadal jest tylko rezerwowym.

W latach swojej największej świetności Borussia była w stanie wydać 25 milionów euro na Marcio Amoroso czy 15 milionów na Tomasa Rosicky’ego. Potem klub miał poważne problemy finansowe i nie wydawał już tak wysokich kwot na transfery. Zakup Lewandowskiego za 4,5 mln euro to najwyższy transfer Borussii w ostatnich latach.

Działacze niemieckiego klubu nauczyli się ściągać dobrych piłkarzy za bardzo niskie kwoty. Przykładem jest Shinji Kagawa, za którego zapłacono 350 tysięcy euro. Japończyk bardzo szybko stał się ulubieńcem kibiców, którzy skandowali jego nazwisko po wysokim zwycięstwie z Kaiserslautern, choć w tym meczu bramki nie strzelił.

„W poprzednim meczu zdobył dwa gole, kibice byli w euforii i cały czas ona się utrzymuje. Ja się nie przejmuję tym, czy jestem w cieniu, czy na świeczniku, robię swoje” – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” Robert Lewandowski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.