fortuna

Lewandowski: Musimy iść w jednym kierunku

Po spotkaniu reprezentacji Polski z Czarnogórą (2:2), w którym Ludovic Obraniak został ukarany czerwoną kartką, pomocnika Bordeaux skrytykował Jakub Błaszczykowski. Zachowania „Kuby” nie pochwala Robert Lewandowski.

– Takie problemy najlepiej byłoby rozwiązywać we własnym gronie. Myślę, że „Ludo” wie, że popełnił błąd. Trzeba było zamknąć już ten rozdział, żeby móc się skupić na przyszłości
– przyznał napastnik Borussii Dortmund w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

„Lewy” zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy w narodowej kadrze mogą być przyjaciółmi, ale uważa, że stosunki pomiędzy poszczególnymi zawodnikami nie powinny mieć wpływu na grę „biało-czerwonych”.

– Jest nas ponad dwudziestu, niektórzy znają się z klubów, inni przyjeżdżają z tych samych lig. To jest jasne, że nie wszyscy tak samo się lubią, w klubie czy w kadrze. Ale każdy wie, po co przyjeżdża na zgrupowanie, nie wyobrażam sobie, żebyśmy na boisku wszyscy nie szli w tym samym kierunku – stwierdził 24-latek.

Lewandowski nie podoba się fakt, że kibice skrytykowali podopiecznych Waldemara Fornalika po zwycięstwie z Modławią (2:0).

– Wszyscy myśleli, że z Mołdawią wygramy łatwo i wysoko, ale chyba nikt nie pokusił się, żeby obejrzeć jej ostatnie mecze. Z potęgami przegrywała po 0:1, 1:2. To już nie te czasy, gdy każdy ją lał – zakończył reprezentant Polski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.