Nie ma wątpliwości, że obecnie najlepszym piłkarzem z Polski jest Robert Lewandowski, reprezentant naszego kraju i piłkarz Borussii Dortmund. To właśnie „Lewy” ma ogromną szanse zostać najdroższym piłkarzem w historii naszego kraju. Czy tak jednak będzie?

Nikt nie ma wątpliwości, że Lewandowski to wielki talent. Już jako zawodnik Lecha Poznań pokazał swoją wielką wartość. To właśnie dzięki znakomitym występom w drużynie „Kolejorza” został sprzedany do Borussii Dortmund za 4,5 mln euro. To trzeci tak wysoki transfer w historii naszego kraju. Obecnie jak przewiduje menadżer Lewandowskiego, Cezary Kucharski piłkarz mistrza Niemiec jest wart 15 mln euro. A zatem jeśli „Lewy” utrzyma doskonałą formę w Bundeslidze i zaliczy dobry występ na Euro 2012 możemy liczyć na rekordowy transfer jeśli oczywiście zdecyduje się na niego Borussia.

Cały czas w historii naszego kraju najdroższym transferem było przejście Jerzego Dudka z Feyenoordu do Liverpoolu. Wtedy za Polaka zapłacono 7,4 mln euro. Na drugim miejscu znajduje się transfer Adriana Mierzejewskiego z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za kwotę 5,2 mln euro. Wszystko wskazuje na to, że Lewandowski będzie najdroższy. Pytanie tylko kto go kupi? Ostatnio mówiło się o Bayernie Monachium, lecz okazało się, że to tylko plotka. Zainteresowanie Polakiem wyraził Liverpool. Być może tam trafi „Lewy”.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.