fortuna

Lewandowski marzy o grze w Premier League

Od dłuższego czasu w mediach głośno jest o zainteresowaniu Robertem Lewandowskim ze strony angielskich klubów. Napastnik na razie jednak rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu z Borussią Dortmund.

23-letni snajper, podobnie jak dwaj inni reprezentanci Polski – Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, w poniedziałek wznowi zajęcia w drużynie Mistrza Niemiec. Nie oznacza to jednak, że zawodnik nie trenował wcześniej.

– Trenuję codziennie, ponieważ okres przygotowawczy jest bardzo krótki i podobnie jak w drużynie narodowej, nie chcę zaczynać od zera, ale od pewnego poziomu, więc ruszam się od jakiegoś czasu i pracuję nad moją formą – cytuje słowa Polaka niemieckie wydanie portalu Goal.com.

Reprezentant Polski nie zawraca sobie głowy prasowymi spekulacjami, które dotyczącą jego transferu do innego zespołu.

– Jestem facetem, który nie zajmuje się takimi rzeczami, dopóki nic nie jest pewne. Dla mnie nie ma to większego znaczenia. Pracuję normalnie, ponieważ od spekulacji, do silnej pozycji w nowym klubie jest długa droga. Obecnie jestem zawodnikiem Borussii Dortmund i w pełni się na tym koncentruję
– przyznał 23-latek.

Lewandowskim interesują się aż pięć czołowych zespołów grających w Premier League: Manchester City, Manchester United, Arsenal Londyn, Tottenham Hotspur oraz Chelsea Londyn. Piłkarz nie ukrywa, że chciałby kiedyś zagrać w tej lidze.

– Tak, to liga, w której chciałbym jeszcze zagrać i mam nadzieję, że uda mi się to w pewnym momencie, kiedy będę jeszcze aktywny
– zakończył „Lewy”.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.