Borussia Dortmund w świetnym stylu zakończyła sezon Bundesligi. Pokonała na wyjeździe Herthę Berlin 4:0, a swoje ostatnie dwie ligowe bramki w żółto-czarnej koszulce zdobył Robert Lewandowski, który został królem strzelców ligi.

Napastnik reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania w 41. minucie spotkania. Trzy minuty później rezultat podwyższył Milos Jojić.

Swoje trafienie numer 20 Polak zanotował w 81. minucie, a że zmieniony w meczu Bayern – VfB Stuttgart został już Mario Mandżukić było pewne, że już nikt nie odbierze Lewandowskiemu korony króla strzelców. Warto zaznaczyć, iż było to niezwyłej urody uderzenie z rzutu wolnego.

25-latek mógł nawet zdobyć hat-tricka, ale chwile po zdobyciu rugiego gola, nie pokonał w pojedynku sam na sam Thomasa Krafta. Ostatecznie piłkę do bramki skierował Mchitarian.

Całe spotkanie w barwach BVB rozegrał także Łukasz Piszczek.