PFK Sewastopol, w którym gra Mariusz Lewandowski wygrał na własnym obiekcie z Metałurhem Zaporoże 2:1 (1:0). Polak wszedł na boisko w 85. minucie. Jest to jego drugi występ po dziewięciomiesięcznej przerwie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie. Dośrodkował Artem Kultyshev, a piłkę w siatce głową umieścił Sergey Kuznetsov. Gościom udało się wyrównać w 60. minucie, za sprawą gola Evgeniya Pisotskiya.

W 75. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Kultyshev, zdobywając tym samym swoją drugą asystę w tym spotkaniu. Do piłki najwyżej wyskoczył Kuznetsov i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, a piętnastą w sezonie.

W 80. minucie na trybuny wysłany został szkoleniowiec gospodarzy, Serhij Puczkow. Chwilę później czerwone kartki otrzymało dwóch zawodników – Igor Duljaj oraz Matheus. W 85. minucie na murawie pojawił się Lewandowski. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał napastnik gości, Aleksey Belik.

Sewastopol tym zwycięstwem przedłyżył serię wygranych meczów z rzędu do 13. Są oni na drugiej pozycji w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad dzisiejszym rywalem. Jeżeli w najbliższą środę wygrają ostatni mecz tego sezonu z FC Bukovyna Chernivtsi, zdobędą bezpośredni awans do Premier Lihi.