Robert Lewandowski na inaugurację sezonu Bundesligi zaliczył asystę, a jego Bayern Monachium zwyciężył u siebie z VfL Wolfsburg 2:1 (1:0). Polak rozegrał 78. minut, a Mateusz Klich nie znalazł się w kadrze meczowej.

W 16. minucie fatalny błąd popełnił Manuel Neuer, niemiecki bramkarz wybił piłkę wprost pod nogi Vierinhi ten natychmiastowo wbiegł z futbolówką w pole karne, ale nie zdecydował się na strzał próbując podać do lepiej ustawionego partnera z zespołu, akcję doskonale przerwał jednak Dante.

W 28. minucie piłkę w siatce umieścił Robert Lewandowski jednak sędzia prawidłowo odgwizdał pozycję spaloną, Polak wprawdzie na spalonym nie był ale chwilę wcześniej asystujący Robben już tak. Chwilę później Lewandowski miał jeszcze jedną sytuację, w pole karne dośrodkowywał Müller, a polski napastnik czubkiem buta uderzył w kierunku bramki, bez zarzutu spisał się jednak Grün.

GERMANY SOCCER BUNDESLIGA (FC Bayern Munich vs VfL Wolfsburg)

Jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. W swoim stylu obrońców przedryblował Robben wystawiając piłkę na szósty metr gdzie nogę dostawił kompletnie niepilnowany Thomas Müller.

Tuż po wznowieniu gry kapitalną akcję przeprowadził Bayern, Thomas Müller zagrał na prawą stronę do Roberta Lewandowskiego, ten bez przyjęcia odegrał do wybiegającego na czystą pozycję Arjena Robbena, Holender w sowim stylu podprowadził piłkę pod pole karne i pewnie pokonał bramkarza Wolfsburga.

W 52. minucie bramkę kontaktową zdobył były zawodnik Bayernu, Ivica Olic. Chorwat przyjął piłkę w okolicach narożnika pola karnego, ustawił ją sobie kilka metrów dalej i fenomenalnym uderzeniem lewą nogą z linii 16. metra pokonał Neuera.

Ivica Olic schießt auf das Tor.

5 minut później oko w oko z bramkarzem stanął Lewandowski, Polak jednak przegrał pojedynek z Grünem, a rezultat spotkania nie uległ zmianie. W 63. minucie fatalnie zachował się Neuer, Niemiec minął się z piłką, a sytuację opanował Juan Bernat wygrywając walkę o piłkę z Kevinem de Bruyne.

Chwilę potem poprowadzić do remisu mógł Daniel Caligiuri jednak młody Niemiec nie zdołał pokonać Neura. W 78. minucie z boiska zszedł obchodzący tego dnia urodziny Robert Lewandowski. W 80. minucie bramkę na 2:2 powinien zdobyć Junior Malanda, Belg jednak w nieprawdopodobny sposób spudłował nie trafiając w pustą bramkę z najbliższej odległości.

W 83. minucie bramkę zdobył Sebastian Rode jednak arbiter po konsultacji z asystentem postanowił nie uznać prawidłowo zdobytego gola Niemca. Jeszcze przed końcem meczu Bayern przeprowadził kolejną akcję, a w dobrej sytuacji jedynie w poprzeczkę trafił Arjen Robben.