Legia Warszawa w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów wysoko pokonała Celtic FC, Łukasza Załuski 4:1 (2:1) co znacznie przybliżyło ją do awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

„Wojskowi” od początku narzucili Szkotom swój styl gry jednak to oni strzelili pierwszą bramkę w spotkaniu. Prawym skrzydłem popędził Callum McGregor po czym ogrywając Tomasza Brzyskiego zbiegł z piłką do środka i uderzył ponad interweniującym Kuciakiem.

Legia odpowiedziała już 2 minuty później, Michał Żyro podał na wolne pole do wbiegającego w pole karne Miroslava Radovicia, a Serb pewnym strzałem pomiędzy nogami Forstera doprowadził do wyrównania. W 24. minucie dobrą sytuację miał Kris Commons jednak jego strzał był niecelny.

Chwilę później po złym zagraniu Lustiga piłkę przejął Michał Kucharczyk po czym popędził pod pole karne i zdecydował się na uderzenie jednak zblokował je Virgil van Dijk. W 36. minucie prowadzenie objął polski klub, z prawej strony zgrał Michał Żyro, głową podał Michał Kucharczyk, a drugą bramkę zdobył Radovic.

Jeszcze przed przerwą na czystą pozycję wbiegał Michał Kucharczyk, a faulujący go Ambrose otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 54. minucie powinno być 3:1 dla „Legionistów”, piętą zagrał Radovic, a Michał Żyro w sytuacji sam na sam z bramkarze, przegrał rywalizację z Anglikiem. Cztery minuty później po faulu na Dudzie, sędzia podyktował rzut karny, do piłki podszedł Vrdoljak jednak jego strzał okazał się niecelny.

W 75. minucie po świetnym zwodzie między dwoma obrońcami przedarł się Jakub Kosecki ale jego uderzenie zostało zablokowane. 10 minut później Radovic serią zwodów wymanewrował Emilio Izaguirre i zacentrował w pole karne gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Michał Żyro, który umieścił futbolówkę w siatce.

Następną sytuację miał Kosecki, który po indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym, a sędzia podyktował drugą”jednastkę” w meczu. Do piłki ponownie podszedł Ivica Vrdoljak, który po raz kolejny nie wykorzystał okazji strzelając wprost w Forstera.

Gdy wydawało się, że rezultat spotkania się już nie zmieni w 90 minucie bramkę po podaniu Łukasza Brozia strzelił Kosecki. Wynik do końca meczu pozostał bez zmian. Cały mecz na ławce rezerwowych Celticu spędził Łukasz Załuska.