Legia Warszawa po bardzo zaciętym spotkaniu z Rosenbergiem odpadła z Ligi Europy. Warszawscy piłkarze ulegli rywalom w drugim meczu IV rundy eliminacji Europa League 1:2 (1:0).

Po remisie w Warszawie 1:1 to piłkarze z Norwegii byli w lepszej sytuacji, bowiem bramka strzelona na wyjeździe dawała im awans przy remisie 0:0. Warszawscy piłkarze, chcieli jednak za wszelką cenę wyeliminować Rosenberg.

Całe spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Legii, bowiem to drużyna ze stolicy jako pierwsza zdobyła bramkę. Ljuboja przejmuje piłkę, wychodzi sam na sam i płaskim strzałem przy słupku nie daje szans bramkarzowi rywala.

Radość kibiców Legii trwała do 69. minuty spotkania. Dockal dośrodkowuje z rzutu wolnego, Reginiussen wyprzedza obrońców i z bliska uderza głową obok bezradnego Kuciaka. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji mogli zachować się obrońcy.

Gdy wszystko wskazywało na to, że obejrzymy w tym meczu dogrywkę Rosenborg zdobywa gola na wagę awansu. Wrzutka w pole karne, zgranie, Furman odbija piłkę głową na linię pola karnego. Gol nie zdążył, Diskerund zdążył. Mocne uderzenie obok słupka, Kuciak nie ma szans.