Amkar Perm, którego zawodnikami są Janusz Gol i Damian Zbozień przegrał w meczu sparingowym z Lechem Poznań 0:2 (0:1). Rosyjska drużyna wyszła natomiast zwycięsko z konkursu rzutów karnych, zakończonego wynikiem 6:5.

Gol rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, natomiast Zbozień, który najprawdopodobniej opuści „Czerwono-Czarnych”, nie pojawił się na placu gry. Polski zespół wyszedł na prowadzenie w 19. minucie. Rzut karny podyktowany za faul na Zaurze Sadajewie wykorzystał nowy nabytek „Kolejorza” Dávid Holman. Utalentowany Węgier miał świetną okazję na podwyższenie prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie. Po raz drugi nie udalo mu się jednak pokonać Romana Gerusa z jedenastu metrów.

Drugą bramkę dla Lecha zdobył w 53. minucie Dariusz Formella, wykorzystując podanie Sadajewa. W umówionym niezależnie od wyniku spotkania konkursie rzutów karnych aż do szóstej serii wszyscy skutecznie egzekwowali „jedenastki”. Pomylił się dopiero… bramkarz Lecha Maciej Gostomski, przez co w tym elemencie lepsi (6:5) okazali się Rosjanie.

Lech Poznań – Amkar Perm 2:0 (1:0)