Lech Poznań pokonał u siebie 2:0 (0:0) Żetysu Tałdykorgan w ramach I. rundy eliminacji Ligii Europy. Kapitalną asystą oraz golem popisał się nowy nabytek poznańskiego zespołu Gergo Lovrencsics.

W pierwszej połowie gra nie układała się żadnej z ekip. Najbliżej trafienia byli gospodarze, jednak Aleksandar Tonev zmarnował wyśmienitą okazję. Do przerwy goli nie oglądaliśmy.

Dopiero po przerwie „Kolejorz” mocniej ruszył na bramkę rywali. Pierwszego gola w 61. minucie po kapitalnej akcji Lovrencsicsa zdobył rezerwowy Rafał Murawski.

W 65. minucie było już 2:0. Tym razem Bartosz Ślusarski wrzucił z lewego skrzydła, a debiutujący dziś w oficjalnym meczu Węgier zdobył swojego pierwszego gola dla Lecha. Niewątpliwe Lovrencsics rozbudził apetyty poznańskich kibiców swoją grą. Podobne wejście miał Robert Lewandowski, który również swoją pierwszą bramkę zdobył w pucharowym meczu.