Roda Kerkrade pokanała na własnym boisku NEC Nijmegen 2:0 (1:0) w meczu 19. kolejki holenderskiej Eredevisie. W ekipie gospodarzy od pierwszej minuty wyszło dwóch Polaków – Filip Kurto i Mikołaj Lebedyński.

Już trzynaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego kibice Rody mogli cieszyć się z prowadzenia swojej drużyny. Sanharib Malki wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Khalida Sinouha.

Gospodarze nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem. W 68. minucie Mikołaj Lebedyński pewnie wykorzystał dobre dogranie Robbiego Wielaerta.

W bramce Rody przez cały mecz dobrze spisywał się polski bramkarz, Filip Kurto. Strzelec drugiej bramki dla gospodarzy został zmieniony w 90. minucie spotkania przez Mitchella Donalda, a cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział rezerwowy bramkarz Mateusz Prus.