W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy UEFA – Sevilla CF przegrała na własnym stadionie z lokalnym rywalem 0:2. Przegrana w czwartkowy wieczór praktycznie przekreśla szanse gospodarzy na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Spotkanie znakomicie otworzyli goście, którzy w piętnastej minucie niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Świetne dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił napastnik – Leo Baptistao. Brazylijczyk okazał się jednym z bohaterów zakończonego meczu do zdobytego gola zapisał na swoim koncie asystę, przy trafieniu Salvę Sevilli.

Drugą bramką Betis tylko potwierdzili swoją przewagę, jaką tego wieczoru posiadał nad drużyną trenera Emery’ego.

Pełne dziewięćdziesiąt minut w składzie Betisu rozegrał pełniący rolę kapitana zespołu Damien Perquis.