Anderlecht Bruksela Marcina Wasilewskiego przegrał z Ajaxem Amsterdam 0:3 w meczu 1/16 finału Ligi Europy. Polski obrońca nie zaliczy występu do udanych, bowiem nie wykorzystał rzutu karnego.

Goście objęli prowadzenie w 32. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Christian Eriksen, a piłkę do siatki strzałem głową skierował Toby Alderweireld.

W 55. minucie sędzia Gianluca Rocchi podytkował rzut karny dla Anderlechtu. Do futbolówki ustawionej na jedenastem metrze podszedł Marcin Wasilewski i posłał ją wysoko nad bramką.

Cztery minuty później Ajax podwyższył wynik na 2:0 po celnym strzale Christiana Eriksena. Fantastyczną asystą z połowy boiska popisał się Alderweireld, a Duńczyk minął Silvio Proto i skierował piłkę do pustej bramki.

W 68. minucie wynik meczu ustalił Mounir El Hamdaoui. Marokańczyk otrzymał prostopadłe podanie od Eriksena i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Anderlechtu.