Zespół Ludovica Obraniaka Lille OSC zremisował z PSV Eindhoven 2:2 w meczu 1/16 finału Ligi Europy. Gościom udało się wyrównać, mimo że dziesięć minut przed końcem przegrywali 0:2.

Obraniak w rozgrywkach Ligue 1 jest tylko rezerwowym, jednak w spotkaniach Ligi Europy jest podstawowym piłkarzem swojej drużyny. W dzisiejszym meczu również wyszedł w pierwszej jedenastce i przebywał na boisku przez 90 minut. W 13. minucie został ukarany żółtą kartką.

Polski pomocnik w 6. minucie zapoczątkował akcję, która dała prowadzenie jego zespołowi. Obraniak dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, która została wybita przez obrońców PSV. Ta jednak trafiła pod nogi Idrissa Gueye, który mocnym strzałem zza pola karnego nie dał szans Isakssonowi.

Po trzydziestu minutach gry Lille prowadziło już 2:0. Akcję prawą stroną rozegrał Mathieu Debuchy i idealnie wrzucił futbolówkę na głowę Túlio de Melo, a ten skierował ją do siatki.

Wydawało się, że nic nie zabierze francuskiej drużynie trzech punktów, jednak nadeszła 83. minuta. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Balazs Dzsudzsak, a strzał z woleja oddał Ola Toivonen. Mickael Landreau zdołał sparować piłkę na poprzeczkę, jednak przy dobitce Wilfreda Boumy był bezradny.

PSV poszło za ciosem i minutę później zdołało wyrównać. Solową akcję celnym strzałem zakończył Toivonen. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Lille OSC – PSV Eindhoven 2:2