W drugiej kolejce meczów Ligi Europy Hannover 96 pokonał Levante UD 2:1 (1:1). Od pierwszych minut zagrali dzisiaj dwaj reprezentanci Polski – Artur Sobiech oraz Dariusz Dudka. Obaj zostali zmienieni po przerwie.

Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 1:1. Obie bramki padły z rzutów karnych. W 8. minucie Karim Haggui przewrócił w polu karnym Theofanisa Gekasa i sędzia zmuszony był wskazać na „wapno”. Ukarał również Tunezyjczyka czerwoną kartką. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Míchel.

W 21. minucie Iborra próbował odebrać piłkę wślizgiem Szabolcsowi Husztiemu, lecz zrobił to zak niefortunnie, iż dotknął futbolówki ręką i arbiter po raz drugi wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Węgier trafił do siatki, kompletnie myląc golkipera gości.

Akcja decydująca o losach meczu miała miejsce w 49. minucie. Uderzenie Larsa Stindla zablokował jeden z dofensorów hiszpańskiego klubu, jednak piłka wróciła pod nogi Niemca. Nie zdołał wybić jej Dudka, a 24-letni pomocnik Hannoveru 96 zagrał przytomnie do Didiera Ya Konana. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej strzelił idealnie przy słupku i zapewnił gospodarzom trzy punkty.

W 70. minucie w miejsce Dariusza Dudki wbiegł Ángel, a sześć minut później murawę opuścił Sobiech, którego zmienił Mame Biram Diouf. „Czerwoni” wskoczyli na pierwsze miejsce w Grupie L. Levante nadal jest drugie, gdyż w innym dzisiejszym spotkaniu Twente Enschede tylko zremisowało z Helsinborgs IF 2:2 (0:2).