fortuna

LE: Remis nie wystarczył klubowi Brzyskiego

CS Grevenmacher bezbramkowo zremisowało z KF Tirana w rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Europy. Drużyna Dariusza Brzyskiego nie odrobiła straty z pierwszego spotkania i pożegnała się z rozgrywkami.

Polski obrońca wyszedł w podstawowym składzie gospodarzy i przebywał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego. Od początku spotkania widać było, że albański zespół będzie bronić dwubramkowej zaliczki.

Mogło to się zemścić na nich już w 4. minucie. Strzał na bramkę gości oddał Goncalo Almeida, jednak trafił tylko w poprzeczkę. Piętnaście minut później swoją obecność na boisku po raz pierwszy zaakcentował Brzyski. Polak faulował Bekima Balę.

W 51. minucie polski obrońca wystąpił w roli poszkodowanego, bowiem nieprzepisowo powstrzymywał go Arjan Pisha. 35-letni Albańczyk w 89. minucie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i jego koledzy musieli grać w dziesiatkę.

Mimo wejścia na plac gry dwóch nowych napastników, Grevenmacher nie zdołało strzelić choć jednej bramki i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Liga Europy – I runda eliminacji (rewanż)
CS Grevenmacher – KF Tirana 0:0

Sędzia: Domagoj Vučkov (Chorwacja)

Żółte kartki: Battaglia, Braun, Almeida – Pisha, Ahmataj
Czerwona kartka: Ahmataj (89, Tirana)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.