We wczorajszym meczu 5. kolejki grupy A Ligi Europy Lech Poznań zremisował z Juventusem Turyn 1:1 i zapewnił sobie awans do 1/16 finału rozgrywek.

Spotkanie w Poznaniu odbyło się w bardzo trudnych warunków. Panował bardzo wysoki mróz, a od drugiej połowy stadion nawiedziła śnieżyca.

Lech objął prowadzenie w 12. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Semir Stilić, a do zagranej na bliski słupek piłki najwyżej wyskoczył Artjoms Rudnevs i głową umieścił piłkę w siatce.

Przez większą część spotkania gospodarze dzielnie bronili wyniki, jednak w 84. minucie padło wyrównanie. Milos Krasić zagrał prostopadłą piłkę do Vincenzo Iaquinty, a ten pokonał wychodzącego z bramki Krzysztofa Kotorowskiego.

Remis oznacza, że z rozgrywkami pożegna się Juventus Turyn, bowiem w innym meczu grupy A Manchester City pokonał Red Bull Salzburg 3:0 i to Anglicy zagrają w kolejnej rundzie, tak jak poznański zespół.

Lech Poznań – Juventus Turyn 1:1 (1:0)