Sromotnej porażki w Lidze Europy UEFA doznali piłkarze Girondins Bordeaux. Francuzi na wyjeździe ulegli Newcastle United aż 3-0. Trzy kwadranse w zespole gości rozegrał powracający do składu reprezentant Polski, Ludovic Obraniak.

Spotkanie w szóstej minucie znakomicie mógł otworzyć Obraniak. Strzał głową polskiego pomocnika powędrował nad poprzeczką bramki Newcastle. Dziesięć minut po strzale popularnego „Ludo” na prowadzenie wysunęła się drużyna „Srok”. Po składnej akcji Obertana piłkę do bramki posłał bez najmniejszych problemów Ameobi.

Strata gola dobrze wpłynęła na ekipę przyjezdnych, którzy zaczęli dłużej szanować piłkę, jednak to zupełnie nie przekładało się na  zagrożenie pod bramką klubu z Premiership. Brak skuteczności przeciwnika do bólu wykorzystywali gracze gospodarzy. W 40. minucie po bramce samobójczej „Żyrondystów” Newcastle prowadziło już 2-0. Ten wynik postawił w ciężkiej sytuacji zespół Ludovica Obraniaka, który już po pierwszej połowie musiał odrabiać dwie bramki straty.

Grającego po kontuzji pachwiny Polaka na drugie czterdzieści pięć minut zastąpił Diabate. Zdecydowanie aktywniej grające Bordeaux nie potrafiło tego potwierdzić zdobyciem bramki. To, co wczoraj nie udawało się gościom znakomicie wychodziło gospodarzom.

W 49. minucie rezultat meczu ustalił Papiss Cisse, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Francji.