W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy Hannover 96 pokonał Helsinborgs IF 2:1 (1:0). Całą drugą połowę na murawie spędził Artur Sobiech. Napastnik w doliczonym czasie gry popisał się zagraniem, po którym padła decydująca bramka.

Polak rozpoczął spotkanie jedynie na ławce rezerwowych. Pierwsza bramka padła w 12. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego najlepszego asystenta Europy, Szabolcsa Husztiego zamienił na gola Mame Diouf. W przerwie zszedł bezbarwny Mohammed Abdellaoue. Zastąpił go reprezentant Polski.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do remisu trafieniem głową doprowadził Álvaro Santos. Błąd popełnił bramkarz gości, który spóźnił się z wyjściem z bramki. W ostatnich sekundach potyczki błysnął Sobiech, który spod linii końcowej boiska dograł do Didiera Ya Konana, a ten zapewnił trzy punkty niemieckiemu klubowi.

Hannover 96 jest liderem Grupy L. Drugi jest klub Dariusza Dudki, Levante UD, który pokonał 3:0 Twente Enschede (28-latek nie znalazł się w meczowej osiemnastce).