Tomasz Kuszczak na początku lata poinformował, że chce odejść z Manchesteru United. Polski bramkarz jak dotąd nie znalazł nowego klubu, a jego deklaracja spowodowała, że Alex Ferguson nie widzi dla niego miejsca w zespole.

Kuszczak od 4 lat jest piłkarzem Manchesteru United. Bramkarz liczył na to, że po zakończeniu kariery przez Edwina van der Sara zajmie jego miejsce w bramce. Kiedy dowiedział się, że w miejsce Holendra zostanie sprowadzony nowy golkiper, postanowił odejść z klubu.

– Chcę grać regularnie, a przez ostatnie lata nie miałem takiej możliwości. Jeżeli dostanę dobrą ofertę z innej ligi, to zastanowię się nad nią. Kocham Premier League, ale jestem otwarty na propozycje – mówił pod koniec maja polski piłkarz.

Zainteresowanie Polakiem wyrażały Bayer Leverkusen i Galatasaray Stambuł, jednak oba kluby nie zdecydowały się złożyć oferty. Najbliższe pozyskania Kuszczaka było West Bromwich Albion, jednak działacze tego zespołu zdecydowali się na wariant oszczędnościowy i wypożyczyli Bena Fostera z Birmingham City.

W przedsezonowych sparingach pierwszego zespołu 10-krotny reprezentant Polski nie wystąpił ani razu. Kuszczak był pomijany przez Alexa Fergusona, który na tournee do USA wolał zabrać Ben Amos oraz 18-letniego Sama Johnstone’a. Polak grał za to w sparingach rezerw.

Kuszczak znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Jeśli do końca sierpnia nie znajdzie nowego klubu, jego szansę na grę w przyszłym sezonie będą minimalne.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.