Według jednego z brytyjskich portali Tomasz Kuszczak może trafić latem do Aston Villi. Zainteresowany sprowadzeniem rezerwowego bramkarza Manchesteru United jest menedżer „The Villans” Gerard Houllier.

15. zespół angielskiej Premiership poszukuje następcy niespełna 40-letniego Brada Friedela, który po sezonie ma zamiar zakończyć karierę. Nazwisko polskiego piłkarza znajduje się najwyżej na liście życzeń Aston Villi.

Kuszczak nadal liczy, że w przyszłym sezonie będzie pierwszym golkiperem „Czerwonych Diabłów” . O miejsce w bramce będzie musiał rywalizować z Andersem Lindegaardem. Brytyjskie media twierdzą, że działacze Man Utd zdecydują się kupić jeszcze jednego bramkarza.

„Muszę grać regularnie, bym mógł na dłużej zadomowić się w drużynie narodowej. Tylko wtedy będę miał szanse zagrać na Euro 2012 we własnym kraju, co byłoby wielkim honorem” – powiedział Polak dla oficjalnej strony Manchesteru United.

Kuszczak mógł trafić do Aston Villi już rok temu, jednak wtedy działacze zdecydowali się przedłużyć o rok umowę z Friedelem. Być może tym razem polski golkiper trafi do zespołu, w którym będzie miał szansę na regularną grę.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.