fortuna

Kuszczak: Stęskniłem się za kadrą

Tomasz Kuszczak niespodziewanie związał się z Brighton & Hove Albion. Choć w mediach głośno było o zainteresowaniu jego osobą ze strony klubów Premier League i Bundesligi, bramkarz przyjął ofertę 10. zespołu Championship.

– Gwarantuję, że organizacyjnie Brighton spełnia już wymogi stawiane w Premier League. Mamy nowoczesny stadion o pojemności blisko 30 tys., w budowie jest ośrodek treningowy. Najważniejsze, że klub jest poukładany. Na każdym kroku widać postęp, czuć profesjonalizm. Teraz pora na awans do Premier League – wyjaśnił swoją decyzję 30-latek w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Były piłkarz Manchesteru United potwierdził, że otrzymał oferty z kilku klubów grających w Premier League.

– Tak. Tyle że to moje granie znowu stałoby pod znakiem zapytania. To było na zasadzie: przyjdź do nas, powalcz na treningach, a potem zobaczymy. A ja chcę grać regularnie, tak jak to miało miejsce ostatnio w Watfordzie. Daję sobie rok na powrót do Premier League – zdradził bramkarz.

Po wysokiej porażce w meczu z Hiszpanią (0:6) w 2008 roku, Kuszczak nie otrzymał więcej szansy od Franciszka Smudy. Teraz, kiedy selekcjonerem został Waldemar Fornalik, 30-latek liczy na powrót do reprezentacji Polski.

– Trener Fornalik powiedział, że u niego każdy ma szansę. Muszę przyznać, że stęskniłem się za kadrą, bo długo mnie w niej nie było – zakończył golkiper.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.