Prawdopodobnie po obecnym sezonie karierę piłkarską zakończy Edwin van der Sar. Taką informację podał Eric Steele, odpowiadający za szkolenie bramkarzy w Manchesterze United.

„Edwin dużo ostatnio myślał o swojej przyszłości. Jest gotowy do zakończenia kariery, powoli oswaja się z tą myślą i uważa, że w lecie będzie dobry moment. Ma jeszcze tylko jedno marzenie – zdobyć Puchar Anglii. Tego trofeum brakuje mu w bogatej kolekcji” – powiedział Steele

Holenderski bramkarz ma ogłosić swoją decyzję do końca tego roku. „Wtedy zaczniemy się zastanawiać nad obsadą tej pozycji na przyszły sezon” – dodał Steele.

Steele uważa, że van der Sar nie ma sportowych powodów na zakończenie kariery: „Ciągle jest w wysokiej formie. To stuprocentowy zawodowiec, a ponadto bardzo inteligentny, rozsądny człowiek. Nie ma żadnych powodów, by nie bronił bramki Manchesteru United, a jego doświadczenie jest dla zespołu wręcz bezcenne”.

Na decyzję van der Sara czeka Tomasz Kuszczak, który od pięciu lat jest rezerwowym bramkarzem Man Utd. Gdyby holender postanowił skończyć z piłką, Polak stanie się głównym kandydatem do gry w przyszłym sezonie.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.