Tomasz Kuszczak od pewnego czasu nie otrzymuje powołań do reprezentacji Polski. Bramkarz Manchesteru United jest przekonany, że powodem tego jest zbyt mała liczba spotkań rozgrywanych w klubie.

„Nie gram regularnie w klubie, dlatego moja sytuacja w kadrze wygląda nieciekawie. Potrzebuję więcej meczów, a myślę, że zasługuję na to” – stwierdził polski bramkarz.

Kuszczak chciałby powrócić do reprezentacji i wystąpić na EURO.

„Występ na Euro jest moim marzeniem. Ale do tego potrzebuję regularnych występów. Starałem się być cierpliwy, a kiedy dostawałem okazję pokazania umiejętności, grałem na 100 procent. Ale ostatnio nie jest łatwo” – powiedział piłkarz.

Polak w ostatnim czasie zajmuje trzecią pozycję w hierarchii bramkarzy Manchesteru United. Dalej jednak jest przekonany, że to on powinien zastąpić Edwina van der Sara po jego przejściu na emeryturę.

„Każdy zawodnik chce reprezentować swój kraj, jednak jest to uzależnione od pozycji danego gracza w klubie. Wciąż wierzę, że dostanę w końcu swoją szansę, bo zasługuję na nią. Tylko regularna gra zapewni mi miejsce w kadrze Polski” – twierdzi Kuszczak.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.