W dziesiątej kolejce meczów angielskiej Npower Championships (odpowiednika naszej pierwszej ligi) Derby County zremisowały u siebie z Brighton & Hove Albion 0:0. Cały mecz w barwach gości rozegrał polski bramkarz Tomasz Kuszczak.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale wydawało się, że drużyna Polaka pierwsza strzeli gola. Jego bramka była zagrożona tylko raz, ale polski golkiper dobrze wybronił strzał rywala.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem była drużyna Brighton. Jednak nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. Dopiero pod koniec meczu Derby ruszyły do ataku. W 74 minucie strzał Craiga Brysona w świetnym stylu Kuszczak sparował na rzut rożny, a potem dobrze obronił dwa strzały Michaela Jacobsa.