Roda Kerkrade zremisowała u siebie z FC Zwolle 1:1 (0:1) w spotkaniu 1. kolejki holenderskiej Eredivisie. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Filip Kurto, dla którego był to pierwszy występ w nowym klubie.

Były zawodnik Wisły Kraków był jedynym Polakiem, który wystąpił w tym spotkaniu. 90 minut na ławce rezerwowych Rody spędzili Mateusz Prus i Mikołaj Lebedyński. W kadrze meczowej klubu z Kerkrade nie znalazł się za to Adrian Lis.

Beniaminek holenderskiej ekstraklasy niespodziewanie objął prowadzenie już w 5. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bart van Hintum, a polskiego bramkarza, strzałem głową, pokonał Joost Broerse.

Gospodarze starali się szybko wyrównać i już dziewięć minut później Guus Hupperts sprawdził umiejętności Leona ter Wielena. 23-latek spisał się jednak bez zarzutu. W 18. minucie strzał na bramkę strzeżoną przez Filipa Kurto oddał były piłkarz Lechii Gdańsk, Fred Benson, ale Polak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Mark-Jan Fledderus, ale po raz kolejny dobrze interweniował golkiper Zwolle. W końcówce pierwszej połowy uderzenie Barta Hintuma obronił Kurto.

Pięć minut po wznowieniu drugiej części gry bliski wyrównania stanu meczu był Mitchell Donald, ale jego strzał świetnie obronił ter Wielen. Donald, w 54. minucie, ponownie spróbował zaskoczyć bramkarza rywali, tym razem z rzutu wolnego. Ponownie górą był jednak golkiper.

W 58. minucie gospodarzom udało się jednak dopiąć swego i po podaniu Donalda, bramkę zdobył Sanharib Malki. Cztery minuty później Donald ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze do końca meczu musieli grać w osłabieniu.

Po tym wydarzeniu, tempo meczu nieco spadło, ale w końcówce bardzo groźnie zaczęli atakować zawodnicy Zwolle. Strzały na bramkę Rody oddawali Drost, Hintum oraz Reniers, ale żaden z nich nie zaskoczył Polaka.