Borussia Dortmund szybko zakończyła swoją przygodę w Lidze Europy. W zespole jednak nikt nie rozpacza, bowiem zespół wyraźnie prowadzi w lidze niemieckiej. „W Bundeslidze nikt nas teraz nie zatrzyma” – mówi Jakub Błaszczykowski.

„Koncentrujemy się na najbliższym meczu. Pozostał nam jeszcze jeden: z Eintrachtem Frankfurt. Obecnie gramy dobrą piłkę, ale nie zajmujemy się opiniami prasy. My przecież jeszcze niczego nie osiągnęliśmy. O mistrzostwie porozmawiamy w maju” – uważa kapitan reprezentacji Polski.

Błaszczykowski był chwalony przez niemiecką prasę za ostatni mecz ligowy. Polak nadal nie może być jednak pewny miejsca w składzie, bowiem ma dwóch groźnych rywali do miejsca na prawym skrzydle: Mario Goetze i Kevina Grosskreutza.

„Konkurencja w drużynie to coś zupełnie normalnego. A to tylko pomaga drużynie. Każdy gra na maksimum, by przekonać Juergena Kloppa, żeby postawił właśnie na niego” – stwierdził „Kuba”.

Polski pomocnik jest zadowolony, że w kadrze klubu znajduje się dwóch jego rodaków. „Mogę w końcu porozmawiać po polsku. Poza tym obydwaj wnieśli dużo do zespołu, to dobrzy piłkarze. A prywatnie również się spotykamy” – dodał Błaszczykowski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.