Krystian Bielik rozegrał 45. minut w barwach Arsenalu Londyn w pierwszym spotkaniu towarzyskim „Kanonierów” przed rozpoczęciem ligi. Rywalem zespołu 18-letniego Bielika był spadkowicz Ligue 1 RC Lens (1:1).

Reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych jednak Wegner postawił na młodego Polaka od początku drugiej połowy i po meczu pochwalił 18-letniego zawodnika.

Miałem okazję, by zobaczyć w akcji młodych zawodników. Bielik wypadł bardzo pozytywnie – powiedział Wegner.

Bielik w pierwszym zespole Arsenalu wystąpił raz, a było to spotkanie Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Sheffield Wednesday. Zdaniem dziennikarzy goal.com menedżer Arsenalu zastanawia się nad włączeniem Bielika do szerokiej kadry pierwszego zespołu.