Sevilla FC wywalczyła awans do półfinału Ligi Europy. O jej awansie zadecydowały dopiero rzuty karne, w których okazała się lepsza od Athleticu Bilbao. Grzegorz Krychowiak zanotował asystę przy trafieniu Kevina Gameiro.

W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsza okazała się drużyna z Andaluzji, pokonując Bilbao 2:1. Jednak we wczorajszym meczu drużyna z Kraju Basków odrobiła straty w regulaminowym czasie gry. Najpierw w 57. minucie strzelił Aduriz. Ale Bilbao  niedługo cieszyło się z prowadzenia, bo raptem 2. minuty później po podaniu Krychowiaka na listę strzelców wpisał się Kevin Gameiro. Jednak gościom udało się zdobyć bramkę na wagę dogrywki. Ta jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie zadecydowała seria jedenastek. W niej jako jedyny pomylił się Beñat, występujący w barwach Athleticu. Swój rzut karny wykorzystał Krychowiak.

Sevilla awansowała do półfinału i ma szansę na obronę trofeum Ligi Europy. Jest to jedyna drużyna, która zdobyła ten puchar dwa razy z rzędu. Trzeci raz byłby ewenementem.