Grzegorz Krychowiak nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w barwach West Bromwich Albion. Reprezentant Polski, który w końcówce letniego okienka transferowego przeniósł się z Paris Saint Germain do przedstawiciela angielskiej Premier League, jeszcze nie świętował wygranej z nowym zespołem. W sobotę drużyna Polaka przegrała w ramach 11. kolejki z Huddersfield Town 0:1. 
 
Krychowiak szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie WBA. Eksperci piłkarscy w Anglii wielokrotnie chwalili naszego pomocnika za grę, ponieważ w nowej drużynie ewidentnie odżył. Mimo niezłych występów „Krychy“ WBA wciąż nie może złapać odpowiedniego rytmu i jest coraz bliżej strefy spadkowej. 
 
W sobotnim spotkaniu wyjazdowym z Huddersfield Town goście nie zaprezentowali jednak nic szczególnego i w efekcie przegrali z beniaminkiem 0:1. Ozdobą meczu był gol autorstwa Rajiva van La Parra, który przymierzył celnie z dystansu. 
 
Warto podkreślić, że piłkarze WBA nie wykorzystali gry w przewadze przez ponad pół godziny. W 57. minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał gracz miejscowych, Christopher Schindler. Krychowiak na boisku spędził godzinę i został zmieniony przez Jamesa McCleana. 
 
Premier League – 11. kolejka
Huddersfield Town – West Bromwich Albion 1:0 (1:0)
van La Parra 44
 
Sędzia: Roger East
Widzów: 24169 
 
Żółte kartki: Schindler, Williams – Hegazy, Barry, McClean, Nyom
Czerwona kartka: Schindler 57

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.