Stade Reims pokonało na własnym terenie SC Bastię 4:2 (2:0) w ramach 12. kolejki Ligue 1. Gola z rzutu karnego w tym spotkaniu zdobył Grzegorz Krychowiak, dla którego to drugie trafienie w tym sezonie.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Nicolas de Préville w 25. minucie spotkania. Pod koniec pierwszej połowy został podyktowany rzut karny dla Reims, którego na gola zamienił polski defensywny pomocnik.

Trzy minuty po wznowieniu gry, kontaktowego gola zdobył Christian Romaric. Bramka spotkała się z błyskawiczną odpowiedzią gospodarzy, kiedy trafił Prince Oniangué.

Czwartą bramkę dla Stade Reims zdobył w 81. minucie Eliran Atar. Wszystkim, na co było jeszcze stać drużynę gości, to bramka Wahbi’ego Khazri w doliczonym czasie gry.

Po 12. kolejkach drużyna Krychowiaka zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli, może jeszcze być wyprzedzone w tej partii przez Niceę, która swój mecz rozegra dzisiaj.

Ligue 1 – 12. kolejka
Stade Reims – SC Bastia 4:2 (2:0)
de Préville 25, Krychowiak 44 (k), Oniangué 50, Atar 81 – Romaric 48, Khazri 90+3

Sędzia: Clement Turpin
Widzów: 13 712

Żółte kartki: Courtet – Khazri